Obejrzyj kultowy film „Marynarz słodkich wód” Bustera Keatona z muzyką na żywo! Pianista Aleksander Dębicz doda magii klasycznemu arcydziełu kina. Wyjątkowe doświadczenie, którego nie możesz przegapić!
Legenda kina niemego, Buster Keaton, gra ojca i męża, który w piwnicy buduje łódź. Po ukończeniu dzieła okazuje się, że łódź jest zbyt wielka, by wyciągnąć ją z domu. W końcu Busterowi udaje się ją wydostać ze środka, ale dom się zawala. W między czasie spotyka piękną dziewczynę, w której się zakochuję. Jak się okazuję, jest to córka innego właściciela statku, konkurenta Billa. Bohater kontynuuje swoje przygody z łodzią, która wreszcie tonie a cała rodzina cudem uchodzi śmierci w czasie sztormu lądując na bezludnej wyspie. Ojciec Williego stara się zrobić z syna prawdziwego „mężczyznę”, ale pewnego dnia zaczyna bójkę z Johnem – konkurentem i trafia do więzienia. Willy postanawia wyciągnąć go z więzienia…
Gatunek: komedia, familijny
Kraj produkcji: USA
Rok produkcji: 1921
Reżyser: Edward F. Cline, Buster Keaton
Obsada: Buster Keaton
Aleksander Dębicz jest jednym z najbardziej wszechstronnych polskich pianistów oraz kompozytorem.
Punktem wyjścia dla działalności artystycznej Aleksandra Dębicza jest improwizacja oraz autorska muzyka, którą często łączy z repertuarem klasycznych mistrzów. W jego twórczości od lat przejawia zamiłowanie do sztuki filmowej i to właśnie w tym kierunku kompozytorskim obecnie podąża.
W 2015 roku na debiutanckiej płycie „Cinematic Piano” (Warner Classics) wydał cykl 12 własnych kompozycji inspirowanych sztuką filmową. Od tego czasu skomponował muzykę do filmów, słuchowisk i przedstawień teatralnych, nawiązując m. in. współpracę z Teatrem Polskim w Warszawie. Za muzykę do słuchowiska Polskiego Radia „Anna Karenina” w reż. Katarzyny Michałkiewicz otrzymał nagrodę na festiwalu Dwa Teatry 2019.
Aby zapewnić jak najlepsze wrażenia, korzystamy z technologii, takich jak pliki cookie, do przechowywania i/lub uzyskiwania dostępu do informacji o urządzeniu. Zgoda na te technologie pozwoli nam przetwarzać dane, takie jak zachowanie podczas przeglądania lub unikalne identyfikatory na tej stronie. Brak wyrażenia zgody lub wycofanie zgody może niekorzystnie wpłynąć na niektóre cechy i funkcje.