Miłość wśród gwiazdozbiorów – Walentynki w Planetarium

Data:
14.02.2025
Godziny:
18:00 20:00
Miejsce:
Olsztyńskie Planetarium
Adres:
al. Marsz. J. Piłsudskiego 38A
Wiek:
Bez ograniczeń wiekowych
Organizator:
Olsztyńskie Planetarium i Obserwatorium Astronomiczne
Olsztyn poleca

Miłość pod rozgwieżdżonym niebem Planetarium!
Walentynki to nie tylko święto zakochanych, ale także wyjątkowa okazja, by odkryć magię Wszechświata i jego romantyczne sekrety. 14 lutego zapraszamy do Olsztyńskiego Planetarium na wieczór pełen miłości, zarówno tej szczęśliwej, jak i… tragicznej. Pod kopułą naszego planetarium opowiemy o namiętnych historiach zapisanych w gwiazdach, a także zaprezentujemy muzykę, która poruszy serca każdego miłośnika nieba. To niezwykłe połączenie astronomii, mitów i muzyki sprawi, że te Walentynki będą niezapomniane!
Godz. 18:00 – Tajemnice Wszechświata: „Szczęśliwa i tragiczna miłość wśród gwiazdozbiorów”
14 lutego to dzień szczególny, coroczne święto zakochanych, z racji daty zwane potocznie Walentynkami. W tym dniu pod kopułą Planetarium przewija się Miłość, a co za tym idzie, podczas blisko godzinnej opowieści pojawią się opowieści o bohaterach i mitach, które znalazły się na niebie jako gwiazdozbiory. Czasami są to opowieści o wspaniałej i szczęśliwej miłości, a czasami finał jest tragiczny. Podczas spotkania znajdzie się też czas na opowieść o kilku znanych parach, które połączyła w miłosnym uścisku wspólna pasja do obserwacji nieba.
Bilety: 1 zł
Godz. 19:00 – Muzyka pod gwiazdami: „Dźwięki z miłością w tle”
W Dniu Zakochanych podczas wieczornego spotkania z Muzyką pod Gwiazdami nie porzucimy nastroju Walentynek i zaprezentujemy utwory, których wspólnym mianownikiem jest miłość, czy to w tytule czy też w brzmieniu i tematyce. Podczas spotkania zaprezentujemy muzykę autorów takich jak Kraftwerk, Kitaro, Klaus Schulze, Vangelis, Jarre, Biliński, Vollenweider, Mikołaj Hertel czy Przemek Rudź. Mimo, iż Miłość jest motywem przewodnim, to nastrój i tempo poszczególnych utworów będzie różne i zmienne.
Pod kopułą nie zabraknie wspaniałych animacji i obrazów generowanych przy pomocy aparatury cyfrowego planetarium.
Bilety: 15 zł
Prowadzenie: dr hab. Leszek Błaszkiewicz, prof. UWM

Skip to content