DZIEJE SIĘ W OLSZTYNIE

Data:
25.04.2025
Godziny:
17:00 – 19:00
Miejsce:
Planeta 11
Adres:
Hala Urania, al. Piłsudskiego 44
Wiek:
Bez ograniczeń wiekowych
Organizator:
Miejska Biblioteka Publiczna w Olsztynie
Olsztyn poleca
Zapraszamy serdecznie na wyjątkowe spotkanie z Ałbeną Grabowską – autorką bestsellerowych powieści, takich jak Stulecie Winnych, Rzeki płyną, jak chcą czy Doktor Bogumił. To doskonała okazja, by posłuchać o kulisach powstawania jej książek, zadać pytania i zdobyć autograf!
Spotkanie już 25 kwietnia (piątek) w Planecie 11 (Hala Urania, Al. Piłsudskiego 44). Wstęp wolny.
Ałbena Grabowska to neurolog i epileptolog z naukowym dorobkiem, pisarka. Popularność wśród czytelników zawdzięcza przede wszystkim bestsellerowej sadze „Stulecie Winnych” (Wydawnictwo Zwierciadło). Potencjał tej epickiej opowieści dostrzegli filmowcy i dzięki temu powstał serial w gwiazdorskiej obsadzie. Każdy z sezonów serialu (emitowanych wiosną 2019, 2020 i 2021 roku) gromadził przed ekranami ponad 3-milionową widownię.
— Moje książki są pełne silnych kobiet, wyrazistych postaci kobiecych, ale absolutnie nie pomijam w powieściach mężczyzn. Choć często są jedynie tłem opowieści o kobietach. Do tego się przyznaję. Panowie odzywają się do mnie najczęściej w kwestii „Stulecia Winnych”. Zadają pytania, gratulują, dzielą się własnymi wspomnieniami — mówi autorka.
Obok Stulecia Winnych spod pióra Ałbeny Grabowskiej wyszły, m.in. trylogia ,,Alicja w krainie czasów”, kryminał ,,Ostatnia chowa klucz”, książka ,,Tam, gdzie urodził się Orfeusz” oraz wciągające powieści ,,Lot nisko nad ziemią”, ,,Coraz mniej olśnień” i ,,Lady M”. Ważną pozycją w jej dorobku jest również powieść „Matki i córki”, opisująca trzy pokolenia kobiet poddanych tajemniczym traumom, historycznym i osobistym. W listopadzie 2024 roku premierę miała powieść „Nóż w sercu”. Ałbena Grabowska jest także autorką libretta musicalu „Pora jeziora” (Filharmonia Warmińsko-Mazurska). Mieszka w podwarszawskim Brwinowie.
Autorka o sobie:
Moje imię oznacza kwitnącą jabłoń i podkreśla bułgarskie korzenie. Zawdzięczam je mojej mamie, która jest muzykiem klasycznym. Mój tata był inżynierem, urodziłam się i wychowałam w Polsce, ale utrzymywałam i
Aby zapewnić jak najlepsze wrażenia, korzystamy z technologii, takich jak pliki cookie, do przechowywania i/lub uzyskiwania dostępu do informacji o urządzeniu. Zgoda na te technologie pozwoli nam przetwarzać dane, takie jak zachowanie podczas przeglądania lub unikalne identyfikatory na tej stronie. Brak wyrażenia zgody lub wycofanie zgody może niekorzystnie wpłynąć na niektóre cechy i funkcje.